Ogłoszenia parafialne

z nabożeństwa 7 maja 2023 roku
4. niedziela po Wielkanocy
Cantate – Śpiewajcie Panu pieśń nową. Ps 98,1

Hasło tygodnia:
Śpiewajcie Panu pieśń nową, bo cuda uczynił. Ps 98,1

  1. Dzisiejsze nabożeństwo połączone jest z Wieczerzą Pańską.
  2. 10 maja w Węgrowie odbędzie się Ekumeniczny Dzień Biblii organizowany wspólnie z Towarzystwem Biblijnym w Polsce oraz Biblioteką Miejską. Na rynku stanie autobus z wystawą o Biblii, a w bibliotece zostanie udostępniona wystawa Towarzystwa Biblijnego. O godz. 17.00 odbędzie się wykład prof. Kaliny Wojciechowskiej: „Biblia na pograniczu kultur” oraz nastąpi otwarcie wystawy „Biblia wczoraj i dziś”.
  3. 4 czerwca w godzinach popołudniowych na terenie naszej parafii razem ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym Ziemi Węgrowskiej organizujemy Wielki Piknik Rodzinny w Węgrowie pod hasłem: „Witajcie w naszej bajce”. W ramach pikniku odbędzie się koncert znanych piosenek z bajek oraz spektakl zaprzyjaźnionego z nami Teatru Dobrego Serca Jerzego Latosa.
  4. Zachęcamy do zbiórki na fundusz Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, która potrwa do święta Zesłania Ducha Świętego. Fundusz ten nosi nazwę od szwedzkiego króla Gustawa Adolfa, który w XVII wieku w znaczący sposób pomógł ewangelikom. Przy wyjściu z kościoła jest odezwa Zarządu Bratniej Pomocy. Darowizny można składać na konto parafii z dopiskiem „Bratnia Pomoc” lub dokonać wpłat w kancelarii parafialnej.
  5. Dzisiaj będziemy modlić się o luteran w Singapurze.
  6. Bardzo dziękujemy państwu Kryszczukom i Krukom za wykoszenie trawy na terenie parafii i cmentarzu parafialnym.
  7. W następną niedzielę 14 maja o godz. 10.00 nabożeństwo Słowa poprowadzi mgr Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska. Będzie to nabożeństwo, w którym udział wezmą także dzieci, dlatego jego forma będzie zmieniona.