Aktualności

 

 

 

 

 

Zjazd chórów diecezji warszawskiej w Węgrowie w dniu 11 maja 2019 roku.

 

W sobotę 11 maja przed  Niedzielą  radości –  Jubilate  w Węgrowskim Ośrodku Kultury miał miejsce  zjazd chórów diecezji warszawskiej.  Miasto oraz ewangelicka parafia po raz pierwszy miała zaszczyt stać się gospodarzem tak wielkiej uroczystości. 

Na zjazd przybyło 6 chórów wraz z dyrygentami  oraz z osobami  towarzyszącymi. O godz. 10.00 w sali koncertowej  wszystkich uczestników zjazdu powitał  Burmistrz miasta Węgrowa  Pan Paweł  Marchela  który w słowach powitania podkreślił długo wiekową tradycję miasta Węgrowa jako miasta wielu kultur i narodowości do której  wyrazem jest właśnie tegoroczny zjazd chórów społeczności ewangelickiej.

Po witaniu rozpoczęły się warsztaty. Pani Zuzanna Kuźniak przeprowadziła warsztaty muzyczne dla chórzystów, natomiast Pani Joanna Korczago  warsztaty dla dyrygentów.  Po warsztatach  odbywały się próby generalne poszczególnych chórów oraz próba wspólnej  pieśni. Po obiedzie chórzyści w towarzystwie węgrowskich przewodników udali się na zwiedzanie miasta. Nasi goście zobaczyli węgrowską bazylikę a w niej lustro Twardowskiego, podziemia- ekspozycję  4  kultur w kościele po klasztornym oraz udali się na modlitwę do ewangelickiej świątyni Trójcy Świętej w Węgrowie.

  O godzinie 16.00 w wypełnionej po brzegi sali koncertowej   wszystkich  chórzystów wraz z zaproszonymi gośćmi powitał duszpasterz parafii w Węgrowie ks. Paweł  Szwedo  który wyraził ogromną radość w z faktu ,że mała węgrowska parafia o tak wielowiekowej   historii może być gospodarzem tak zaszczytnej j  uroczystości. Zwierzchnik Diecezji Warszawskiej ks. Biskup Jan Cieślar  witając całą publiczność podkreślił   otwartość społeczności  ewangelickiej  do której nawiązuje  tegoroczny zjazd.  W  imieniu  powiatu węgrowskiego słowa powitania i pozdrowienia przekazała   Pani Ewa Besztak  Starosta Powiatu Węgrowskiego. Pani Starosta nawiązała do historii miasta. Przed  wojną w mieście były 4 dzielnice : żydowska ( z 2 synagogami i 4 domami modlitwy ), chrześcijańska ( 2 parafie ), ruska ( z cerkwią prawosławną  ) oraz ewangelicka ( z 2 świątyniami ). Do dziś przetrwały dwie społeczności : ewangelicka oraz katolicka które bardzo dobrze ze sobą współistnieją i  nawiązuję do dobrych przed wojennych kontaktów. Po Pani  Staroście głos zabrała Pani Halina Ulińska  Vice Burmistrz miasta podkreślając, że obecny zjazd wpisał się w  historię miasta i powiatu.

Po oficjalnym powitaniu na scenie zaśpiewał  węgrowski chór Belcanto oraz zatańczył zespół  tańca ludowego Węgrowianie prezentując dorobek artystyczny miasta Węgrowa.  Po występie chóru oraz zespołu  zjazd chóru otworzyła  wspólna pieśń wszystkich połączonych ewangelickich chórów pod dyrekcją Pani  Joanny  Korczago  pt:  „ W Twoich rękach Panie”. Po wspólnej pieśni  dla szacownej publiczności zaśpiewały chóry naszej diecezji przedstawiając  twórczość Stanisława Moniuszki  : chór Concordia Parafii Ewangelickiej Opatrzności Bożej z Zgierzu pod dyrekcją Pani Magdaleny Szymańskiej, chóry :  Semper Cantamus i Vox  Gaudi Parafii Ewangelickiej św. Trójcy w Warszawie pod dyrekcją Pani  Zuzanny Kużniak , chór Parafi Ewangelickiej św.  Mateusza w Łodzi pod dyrekcją Pana Adama Świderskiego , chór Parafii Ewangelickiej im. Oskara Kolberga w Radomiu pod dyrekcją ks. Diakon Katarzyny Rutkowskiej oraz chór Parafii Ewangelickiej św. Trójcy w Lublinie pod dyrekcją Pana Adama Załęskiego. Prezentacje  poszczególnych chórów przedstawiła Pani  Marta Dziubińska  podkreślając powiązania Stanisława Moniuszki  z ewangelicką  twórczością muzyczną.

Zjazd zakończył się rozdaniem pamiątkowych dyplomów dla chórów, dla  dyrygentów   przy gromkich owacjach  publiczności  w sali koncertowej.    Na pamiątkę zjazdu goszczące chóry otrzymały  małe upominki.

Ks. Paweł  Szwedo

 

 

 

 

 

 

 

 

 Drodzy Parafianie,

Serdecznie zapraszam Członków Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Węgrowie na Zgromadzenie Parafialne w Niedzielę 3 lutego.

27 lutego na nabożeństwie będzie ok 30 braci ze zboru ewangelikalnego z Warszawy.

Nabożeństwo odbędzie w kościele.

ks. Paweł

 

Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wystosował list pasterski który będzie odczytany 20.01.2019 r. w parafiach w naszym kraju. 

 

 

 

 

Programy redakcji ekumenicznej  – „Wdzięczni Bogu”

Z tej okazji stulecia niepodległości 18 listopada 2018 r. w kościele ewangelickim św. Trójcy w Węgrowie odprawiono ekumeniczne nabożeństwo dziękczynne, w którym wzięły udział m.in. władze samorządowe i powiatowe.

https://vod.tvp.pl/video/programy-redakcji-ekumenicznej,wdzieczni-bogu,40488823

 

 

 

 

 

 

 

W niedzielę 18 listopada 2018 roku w  Kościele Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Węgrowie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo dziękczynne z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Obecni byli duchowni i wierni wielu Kościołów: Kościoła Zielonoświątkowego z Pastorem ks. Robertem Kubiakiem z Siedlec, Kościoła Katolickiego Mariawitów z kapłanem ludowym Zbigniewem Milewskim z Długiej Kościelnej, Kościoła Starokatolickiego Mariawitów z Proboszczami: ks. Ładysławem Ratajczykiem z Żarnówki i ks. Janem Opalą z Mińska Mazowieckiego oraz Panem Rabinem Pawłem Tarnopolskim z Żydowskiej Mesjanistycznej Wspólnoty Shalom w Warszawie oraz wiernych kościoła rzymskokatolickiego, mariawickiego, prawosławnego, adwentystów dnia siódmego, chrześcijan baptystów.

Nabożeństwo zaszczycił obecnością również Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela wraz z zaproszonymi gośćmi. Panią senator Marię Koc Wicemarszałek Senatu RP na nabożeństwie reprezentował Pan Michał Maciej Piotrowski.
W trakcie nabożeństwa liturgię uświetnił zaproszony chór z Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego Starokatolickiego Kościoła Mariawitów z Żarnówki.

 

 

 

 

 

W dniu 2 września odbył się w naszym kościele w ramach uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości koncert muzyczny w wykonaniu Pani Mai Rumockiej pt. „Chopin, Paderewski – droga do niepodległości”.

Wykonywane utwory zapowiadała Pani Katarzyna Zabadała, dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury, której serdecznie dziękujemy.

 

W trakcie koncertu wykorzystany został nowy instrument Casio z serii AP, w który ostatnio został wyposażony kościół ewangelicko-augsburski w Węgrowie na ul. Narutowicza. Jest to nowoczesne pianino cyfrowe posiadające moduł brzmieniowym AiR.

 

Zostało dodatkowo wzbogacone o dwa nowe, stereofoniczne brzmienia fortepianowe oraz rezonans tłumików, które dają wrażenie gry na fortepianie akustycznym.

 

 

 

 


Kunszt muzyczny Pani Mai Rumockiej wraz z walorami instrumentu w połączeniu z ciepłą kameralną akustyką małego kościółka ewangelickiego stworzyły niepowtarzalny klimat do słuchania polskiej muzyki fortepianowej.

Serdecznie Dziękujemy Pani Mai za przepiękne wykonanie, a uczestnikom za udział w niepowtarzalnym koncercie. Takie koncerty przyczyniają się do popularyzacji polskiej i światowej muzyki klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są jeszcze koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką.

 

 

 

 

Dnia 22 czerwca 2018 roku w Kościele ewangelicko – augsburskim  w Węgrowie

odbył się Finałowy Koncert Fortepianowy młodych pianistów z „Ogniska Muzycznego” 

Węgrowskiego Ośrodka Kultury prowadzonego przez Panią Maję Rumocką.

 

 

 

 

 

 

[Rozmyślanie na Wielki Piątek] 1998 r.

ks. Jan Gross

O Baranku Boży, który gładzisz świata grzech, zmiłuj się nad nami!
O Baranku Boży, który gładzisz świata grzech, zmiłuj się nad nami!
O Baranku Boży, który gładzisz świata grzech, dajże nam Swój pokój. Amen.

Siostry i bracia w Chrystusie! Dzisiaj w Wielki Piątek, Kościół niesie nam poselstwo pojednania z 2 listu ap. św. Pawła do Koryntian z 5 rozdziału, gdzie między innymi czytamy:

„ …Bóg nas pojednał z sobą przez Chrystusa i poruczył nam służbę pojednania, to znaczy, że Bóg w Chrystusie świat z sobą pojednał, nie zaliczając im ich upadków, i powierzył nam słowo pojednania. Dlatego w miejsce Chrystusa poselstwo sprawujemy, jak gdyby przez nas Bóg upominał; w miejsce Chrystusa prosimy: Pojednajcie się z Bogiem”.

Dzisiaj w Wielki Piątek chrześcijaństwo zachodnie staje pod krzyżem Zbawiciela wspominając Jego mękę, krzyż, niewinnie przelaną krew i zbawczą śmierć. Dziś patrzymy na krzyż Golgoty w szczególny sposób, czy to w swoich domach, czy w salach szpitalnych, czy na cmentarzu, w kościołach czy też na przydrożne krzyże i zdaje się nam, że dolatuje nas cichy żałosny głos:

„…Wy wszyscy, którzy przechodzicie drogą, spójrzcie i patrzcie: Czy jest bół równy mojemu bólowi, który mnie zadano?…” (Treny Jer. 1,12)

Ta skarga szczególnie w dniu dzisiejszym odbija się głośnym echem w naszym sercu. Gdy się jednak lepiej przypatrzymy Temu, który cierpi „ból i pohańbienie” zauważymy, że On jednak dzisiaj milczy. Jego święta, zraniona głowa zalana jest krwią i zwisa na prawe ramię, ręce szeroko otwarte, wyciągnięte do pojednania zapraszają wszystkich:

„Pójdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie.” (Mt 11, 28).

Dlatego w Jego imieniu przemawia dzisiaj Kościół, który jest tu na ziemi Jego ciałem. Dzisiaj w miejsce Chrystusa i w Jego imieniu przychodzą ci, których On powołał do służby pojednania; przychodzą ci, którzy choć sami z siebie tej służby nie są godni, to jednak On ich godnymi uczynił, a by w Jego imieniu i na Jego miejscu wzywali świat do pojednania.

Kochani moi,  jakże bardzo potrzeba nam dzisiaj słowa o pojednaniu i samego pojednania. Świat jest bowiem dzisiaj skłócony, narody skłócone pomiędzy sobą, nieomalże w każdym państwie istnieją wzajemnie zwalczające się partie i ugrupowania, ile jest rodzin skłóconych z powodu reprezentowania różnych opcji politycznych, niezgoda w domach, w rodzinach, między małżeństwami, pomiędzy dziećmi a rodzicami. A Kościół Jezusa Chrystusa na ziemi nie zawsze świeci dobrym przykładem w tym względzie. Jakże boleśnie odczuwamy nieraz rozłamy w Kościele, wewnątrz jednego Kościoła i pomiędzy Kościołami Chrześcijańskimi. Jakże podzieleni stajemy dzisiaj pod krzyżem Jezusa Chrystusa, bo brak nam wzajemnego zrozumienia, tolerancji i wzajemnej akceptacji. Dlatego właśnie dzisiaj to słowo o pojednaniu pod krzyżem Jezusa Chrystusa jest jak najbardziej na miejscu. „Pojednanie!” Jakie to wspaniałe słowo! Tylko ten doceni jego wartość, kto doznał kiedykolwiek radości z pojednania, kto doznał pokoju sumienia i serca przez wzajemne pojednanie.

Dzisiaj w Wielki Piątek słowo o pojednaniu ma dwojaki wymiar. W ów pierwszy Wielki Piątek Bóg przez krzyż pojednał świat, a więc nas, z Sobą. Na skutek tego pojednania pomiędzy Bogiem a człowiekiem „waśń wszelka się skończyła”, tak zaśpiewamy w liturgii w Wielkanoc. Ale to pojednanie jest również zobowiązujące. Ono zobowiązuje nas ludzi do pojednania się ze sobą wzajemnie. Pan Jezus nauczył nas tego w słowach modlitwy: „I odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom!” Jego odpuszczenie uzależnione jest od naszego opuszczenia. Ponieważ Bóg nam odpuścił wszystkie nasze winy i pozwolił nam „wszelki ciężar i grzech, który nas usidla” (Hbr 12,1) złożyć na niewinnego Baranka Bożego, dlatego to Jego dzieło zobowiązuje nas do pojednania pomiędzy sobą. Z tego powodu dzisiaj pod krzyżem Jezusa Chrystusa sprawujemy my Jego słudzy ważne poselstwo, poselstwo pojednania i w miejsce milczącego dzisiaj Chrystusa prosimy: „Pojednajcie się!” Pojednajcie się dzisiaj najpierw z Bogiem. Za chwilę otworzą się wszystkie chrześcijańskie kościoły, katedry i kaplice. Za chwilę w Spowiedzi i w Sakramencie Ołtarza będziemy mogli pojednać się z Bogiem i z bliźnimi. Zaprawdę „wielki jest Pan, który pragnie pokoju sługi Swego.” (Ps 35,27b) Pokój serca i sumienia można zyskać tylko przez pojednanie z Bogiem i pojednanie z bliźnim. Chrystus, który z krzyża w milczeniu wyciąga ku światu do pojednania Swoje skrwawione ręce chce, abyśmy i my wyciągnęli dzisiaj swoje ręce ku Niemu, ale także i ku bliźniemu. Tylko wtedy będziemy mogli zakosztować owoców Jego zbawienia, „skosztować i zobaczyć jak dobry jest Pan!”

Święty Boże,
Święty Mocny,
Święty a Nieśmiertelny,
zmiłuj się nad nami! Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sobota  28 października 2017 godz. 18:00  Koncert symfoniczny z okazji rocznicy 500-lecia Reformacji

Rodzaj koncertu: oratoryjny
Sala: Koncertowa
Abonament: C2 – Koncerty symfoniczne, Z2 – Złoty abonament
Cena: 25-60 zł

Wykonawcy

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Chór Filharmonii Narodowej

Carlos Spierer – dyrygent

Marek Pilch – organy

Bartosz Michałowski – dyrektor chóru

Program

Max RegerEin feste Burg op. 27 (fantazja chorałowa na organy solo) [15’]

Johann Sebastian Bach / Igor Strawiński – Wariacje chorałowe na temat pieśni bożonarodzeniowej Vom Himmel hoch da komm’ ich her na chór i orkiestrę [15’]

Otto Nicolai – Uroczysta uwertura kościelna na temat chorału Ein feste Burg ist unser Gott na chór, organy i orkiestrę op. 31 [9’]

Przerwa [20′]

Paweł ŁukaszewskiMissa brevis na chór żeński i organy [8′]

Felix Mendelssohn – V Symfonia Reformacyjna op. 107 [27’]

Ekumeniczny program koncertu nawiązującego do wielkiego jubileuszu pięćsetlecia Reformacji, w przededniu jej święta (31.10) łączy opracowanie łacińskiej mszy właściwej kościołowi katolickiemu (zachwycająca eufonią Missa brevis Pawła Łukaszewskiego z 2015 r. na chór żeński i organy) z kompozycjami różnorako odwołującymi się do wielkiego dziedzictwa ewangelickiej pieśni – chorału. Kościoły protestanckie przechowały w żywej tradycji znaczną część repertuaru tworzonego u zarania Reformacji. Podstawę repertuaru stanowiły i wciąż stanowią pieśni do tekstów (i częściowo melodii) samego Marcina Lutra oraz innych ojców ruchu, śpiewane przez wspólnotę wiernych, ale też stanowiące kanwę różnorodnych opracowań.

Popularna kolęda Vom Kimmel hoch stała się przedmiotem niezwykle kunsztownego kontrapunktycznego ujęcia w formie wariacji kanonicznych w późnym arcydziele J. S. Bacha – podczas koncertu zabrzmią one w fascynującej orkiestracji I. Strawińskiego. Ein feste Burg ist unser Gott – „Warownym grodem jest nasz Bóg” to z kolei najbardziej emblematyczna pieśń Reformacji i jej hymn (jako parafraza Psalmu 46.). Wykonywana zawsze na Święto Reformacji, a także podczas najważniejszych uroczystości wspólnot ewangelickich także stała się obiektem niezliczonych opracowań w formie motetów, kantat, organowych preludiów i fantazji chorałowych. Tę właśnie pieśń zacytował też osiemnastoletni Felix Mendelssohn w finale swej Piątej Symfonii (chronologicznie – drugiej, numeracja odnosi się do kolejności wydań) z 1829 r. Planował uczcić nią jubileusz trzystulecia ogłoszenia Konfesji Augsburskiej (1830), lecz dzieło doczekało się premiery dopiero dwa lata później.

Piotr Maculewicz

 

#500latReformacji – Weekend Reformacyjny

Od 10 lat Kościół ewangelicko-augsburski przygotowywał się w ramach Dekady Lutra/Reformacji do obchodów jubileuszu 500 lat Reformacji. Dekadę zainaugurowano nabożeństwem 31 października 2008 r. w kościele Świętej Trójcy w Warszawie. Była to także 35. rocznica Konkordii Leuenebrskiej ustanawiającej wspólnotę ołtarza i ambony między Kościołami reformacyjnymi. Przyszedł czas na wielki finał. Centralne obchody jubileuszowe, tzw. WEEKEND REFORMACYJNY, odbędą się w Warszawie, a nasza Parafia jest jednym z głównych współorganizatorów.

Na stronie www.warszawa.luter2017.pl znajdują się szczegółowe informacje dotyczące całego programu Weekendu Reformacyjnego wraz z programem towarzyszącym w instytucjach naukowo-kulturalnych stolicy oraz godzinami nabożeństw Słowa Bożego w ewangelickich kościołach Warszawy.

Punktem kulminacyjnym będzie uroczyste nabożeństwo reformacyjne 29 października 2017 r. o godz. 10:30, które poprowadzi Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec. Kazanie wygłosi ks. bp Munib Younan z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła w Ziemi Świętej i b. prezydent Światowej Federacji Luterańskiej.

Poniżej prezentujemy główne wydarzenia w kościele Świętej Trójcy

>> czwartek, 26.10.2017

19.30  Koncert „Pochwal Mój Duchu, Mocarza przez 500 lat Reformacji” 

(kościół Świętej Trójcy, pl. Małachowskiego 1), wstęp wolny
Wykonawcy: Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, Rafał Tomkiewicz – kontratenor, Maciej Bogumił Nerkowski – baryton, Bach Ensemble, Chór Akademicki Wojskowej Akademii Technicznej, Orkiestra Instrumentów Historycznych , Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych, Jakub Stefek – organy
Kierownictwo artystyczne – dyrygent: Joanna Korczago
W programie m. in.: J.S. Bach, H. Distler, Z. Falkowska, P. Łukaszewski, E. Pepping

>> SOBOTA, 28. 10. 2017 

SZLAK EWANGELICKI w Warszawie – Autobus Reformacyjny

przystanek: pl. Małachowskiego: 9:45|11:15|12:30|15:15|16:30|

09:00 – otwarcie kościoła Świętej Trójcy

(Biblia Brzeska, stanowisko informacyjne nt. Kościoła ewangelicko-augsburskiego, kącik dla dzieci, punkt Komisji Diakonijnej z kawą i herbatą + coś słodkiego:)

11:00 – otwarcie wystawy fotograficznej o Biskupie Juliuszu Bursche

12:00 – modlitwa południowa „Człowiek nie na sprzedaż”

13:00 – promocja nowej książki o kościele i Parafii Świętej Trójcy

15:00 – dyskusja panelowa „EWANGELIK OBYWATEL | KATOLIK – OBYWATEL” zorganizowana wspólnie przez Parafię Świętej Trójcy, Klub Tygodnika Powszechnego oraz Fundację Konrada Adenuera

paneliści: poseł na Sejm RP Urszula Pasławska, Grzegorz Polak (publicysta katolicki), dr Gerhard Gnauck (Die Welt), ks. prof. Andrzej Perzyński (teolog katolicki)

18:00 – zamknięcie kościoła

Zapraszamy również na spacer po naszym cmentarzu przy ul. Młynarskiej 54/56/58: godz. 11:00 –  oprowadza pani Maria Chmiel, varsavianistka i bohemistka

Sobota w innych lokalizacjach

10.00 – 18.00 Prezentacja Aktu Konfederacji Warszawskiej (Archiwum Akt Dawnych, ul. Długa 7), prelekcje eksperckie o godz.: 12.00 14.00, 16.00 

13.30 Oprowadzanie po wystawie „Kobiety i Reformacja” (Centrum Luterańskie, ul. Miodowa 21)

15.00, 17.00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Czytaj i osądź czystym sercem”(Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Dobra 56/66, Powiśle)

20.00 Kantata Reformacyjna – koncert (kościół ewangelicko-reformowany, Al. Solidarności 74); słowa: Jacek Cygan, muzyka: Stanisław Szczyciński, (wstęp wolny)

NIEDZIELA – NABOŻEŃSTWO REFORMACYJNE, g. 10:30

 

 

Jedni mówią, że Kościół jest staroświecki i nudny. Inni, że Kościół jest niepotrzebny, bo każdy może sam pomodlić się w domowym zaciszu. Kościół jest jednak miejscem, do którego zawsze możemy powrócić – nie tylko od święta, ale i przed świętami i po nich. Jak co roku, w kościele Świętej Trójcy odprawione zostanie nabożeństwo reformacyjne, które tym razem przypada w niedzielę. Chcemy Cię serdecznie na nie zaprosić, powitać Cię w naszym wspólnym domu, wspólnym bez względu na to, jak bardzo jesteś z tym Kościołem związana/y, jak często go odwiedzasz, czy jak często się modlisz. Kościół jako wspólnota jest domem dla wszystkich bez wyjątku.  Przyjdź 31 października o godz. 10:30 na wspólną modlitwę. Zaproś swoich Bliskich i Przyjaciół. Poprzez muzykę, śpiew, słowa i w sakramencie Wieczerzy Pańskiej chcemy wyznawać wiarę w Jezusa Chrystusa.

 

Kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy

pl. S. Małachowskiego 1, Warszawa

www.swietoreformacji.pl, www.trojca.waw.pl

 

 

16.07.2017 mija 50 Rocznica Ślubu naszych parafian Szanownych Państwa Elżbiety i Andrzeja Bychowskich.

Z Okazji Złotych Godów Życzymy naszym Jubilatom Bożego Błogosławieństwa i dalszych Wspólnych Lat Życia.

 

17.06.2017 Bielsko Biała (Dzień Trzeci)

Uroczyste Nabożeństwo w bielskiej hali „Pod Dębowcem”

wielu nas było na zwieńczeniu obchodów Dni Kościoła 

 

Wspólna uroczysta pożegnalna kolacja wraz z kilkunastoosobową grupą z parafii w Koszalinie na gościnnej parafii bładnickiej.

Bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość i gościnność.

Do Zobaczenia.

 

16.06.2017 Cieszyn (Dzień Drugi)

Kościół Jezusowy w Cieszynie

 

Obchody Dni Kościoła na cieszyńskim rynku.

 

Koncert Zespołu Śląsk z repertuarem pieśni ewangelickich w Kościele Jezusowym.

15.06.2017 Ustroń i Wisła (Dzień Pierwszy)

Nabożeństwo na Równicy.

15.06.2017 poranek 07:30

W oczekiwaniu na „cug” z Bładnic do Ustronia.

Niezawodny wiślański przewoźnik „WISPOL” dowiózł nas na samą Równicę.

 

Na nabożeństwie w „leśnym kościele” na Równicy zgromadziło się ok. 3000 luteran z całej Polski i z zagranicy.

 

„Natchnieni Duchem” – wspaniała oprawę nabożeństwa stanowiło słońce, którego promienie wprost spływały po zboczu Równicy.

Następnie uroczystości przeniosły się do Wisły.

W kościele odbywały się koncerty chórów z parafii ewangelickich.

 

 

 

 

 

PLAKAT BPGA

 

 

Życzenia Wielkanocne